Sign Of The Hammer

Niezależne forum o różnej tematyce.


#1 2010-07-22 21:22:45

 Gregorius

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Narzędzia i materiały modelarskie.

Hail.Wielu z was narzeka pewnie często na brak materiałów i narzędzi,podczas konstrukcji terenów i podstawek.W tym tutorialu postaram się przybliżyć sposób,z jakim można je łatwo zdobyć.
Zaczynamy-
-Karton-można powiedzieć że podstawowy surowiec do produkcji naszych wypocin.Nie musimy przeszukiwać kosza,aby go zdobyć.Wystarczy skoczyć do Tesco,Biedronki lub zwyczajnego spożywczaka.Jest go tam od groma,możemy go swobodnie wynieść(w spożywczaku radził by zapytać się o to kasjerki,później mogą być kłopoty )
-Kamyczki-wystarczy skoczyć nad rzekę lub przejść się trochę po ulicy-pełno ich tam leży.Jeżeli mieszkamy w mieście,dobrze jest zorganizować wypad w jakieś góry,tam na pewno znajdziecie ich od groma.
-Trawka statyczna-imitację trawy pozyskałem ''obskubując'' stary,zielony sztuczny dywan.można też ususzyć mech,a następnie go pomalować.
-Narzędzia do rzeźbienia-np. w green stuffie-kupujemy zestaw dentystyczny za 10 zł,lub-rozdzielamy ołówek na 2 połówki,umieszczamy z 1 igłę,a z drugiej np.szpilkę(różnią się grubością)
-Pilniki-bierzemy najzwyklejszy patyczek od loda,i za pomocą wikolu lub super-glue przyklejamy do niego papier ścierny.
-Ostrza modelarskie-kupujemy skalpel oraz żyletkę,koszt całości około 5 zł.
-inne materiały-dobrym rozwiązaniem jest styrodur i depron,które możemy kupić w Castoramie.1 m kwadratowy to koszt około 2-3 zł.
-Piasek-zdobywamy piasek budowlany,np.z piaskownicy pod blokiem lub z innych źródeł i sitkujemy go parę razy.
-Imitację drewna możemy uzyskać z patyczków od lodów.
-Jeżeli mamy jakieś stare urządzenia elektroniczne,np. zegarki na półkę,można wyjąć z nich zębatki i inne śmieci-świetny materiał jako złom,np. do Warhammera 40000.Miedziany drut możemy użyć jako drut kolczasty.

Mam nadzieję,że dowiedzieliście się trochę z mojego poradnika.Jeżeli macie jakieś pytania,piszcie.


Hail & Kill!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.birdspiders.pun.pl www.ministranci.pun.pl www.forkss.pun.pl www.uwielbiamzmierzch.pun.pl www.futbol24.pun.pl